- Dzieci Diuny

Kolejny tom bestsellerowego cyklu!

“Dzieci Diuny” to kolejny rozdział bestsellerowego cyklu autorstwa Franka Herberta, w którym czytelnicy będą mogli poznać dalsze losy zarówno tytułowej planety, jak i rodu Atrydów. Nie czekaj i sięgnij po tę powieść już teraz, a z pewnością nie pożałujesz!

Diuna powoli przestaje być nieprzyjazną pustynią. Odkąd Paul Atryda odszedł, aby spotkać się z Szej-huludem, to w jego imieniu rządzi jego siostra Alia. Jednak czasy w Imperium przestają być spokojne. Opętana regentka nie ma zamiaru oddać władzy, którą obdarzył ją jej brat i zaczyna dostrzegać coraz to większe zagrożenie w dzieciach Paula, którymi są Leto i Ganima. Po Tron Złotego Lwa pragnie również sięgnąć upokorzony wiele lat temu królewski ród Corrinów. W międzyczasie na Diunę przybywa lady Jessika, aby poddać potomstwo swojego syna próbie na człowieczeństwo, a na Arrakin pojawia się tajemniczy ślepy Fremen, który przypomina bliźniakom ich ojca.

Cykl “Kroniki Diuny” składa się z sześciu powieści: “Diuna”, “Mesjasz Diuny”, “Dzieci Diuny”, “Bóg Imperator Diuny”, “Heretycy Diuny” oraz “Kapitularz Diuną”.

Frank Herbert, czyli: żołnierz, reporter, degustator win, fotograf, komentator radiowy oraz legendarny autor powieści science fiction!

Frank Herbert był legendarnym pisarzem, urodzonym w 1920 roku w mieście Tacoma, który za sprawą napisania w 1965 roku powieści zatytułowanej “Diuna”, zapisał się złotymi literami w historii literatury science fiction. Jego cykl zatytułowany “Kroniki Diuny” został pokochany przez miliony czytelników na całym świecie. Ta fenomenalna seria, składa się z sześciu następujących tomów: “Diuna”, “Mesjasz Diuny”, “Dzieci Diuny”, “Bóg Imperator Diuny”, “Heretycy Diuny” oraz “Kapitularz Diuną”. Frank Herbert  zmarł w 1986 roku w Madison. Jednak jego syn, opierając się na notatkach swojego ojca, kontynuuje oraz rozszerza fenomenalny świat, który wykreował Frank Herbert.