- Dzieci Diuny

Trzecia część niezwykle popularnego cyklu Franka Herberta

Dzieci Diuny” to trzeci tom sześciotomowej serii autorstwa Franka Herberta. Cykl “Kroniki Diuny” składa się z następujących tomów: “Diuna”, “Mesjasz Diuny”, “Dzieci Diuny”, “Bóg Imperator Diuny”, “Heretycy Diuny” oraz “Kapitularz Diuną”.

Pustynna planeta Arrakis, na której władzę pod nieobecność Paula sprawuje jego siostra Alia, staje się powoli miejscem, w którym coraz częściej zaczyna dominować zieleń. Bliźnięta Leto i Ghanima, czyli dzieci Muad’Diba zaczynają stawać się coraz większym zagrożeniem nie tylko dla Ali, która nie ma zamiaru dzielić się władzą, ale również dla rodu Corrinów, który ponownie pragnie odzyskać Tron Złotego Lwa. W międzyczasie na Arrakin pojawia się pewien tajemniczy Kaznodzieja, który przypomina bliźniakom ich dawnego ojca, który dziewięć lat temu wyruszył na pustynie, aby spotkać się z Szej-huludem.

Czy potomkowie Paula Atrydy, zdołają sięgnąć po należną im władzę? Czy Diuna przestanie być pustynną planetą? Kim jest tajemniczy i charyzmatyczny Kaznodzieja? Nie czekaj i dowiedz się tego, sięgając po trzeci tom legendarnego już dzisiaj cyklu, jakim są “Kroniki Diuny”.

Frank Herbert – biografia twórcy legendarnego i ponadczasowego cyklu, którym są “Kroniki Diuny”

Frank Herbert był pisarzem, którego twórczość przeszła do legendy literatury science fiction. Ten urodzony w mieście Tacoma w 1920 roku autor w swoich książkach skupia się na naturze ludzkiej na tym, jak ludzkość musi skonfrontować się nie tylko z technologią, ale również z reżimami totalitarnymi. Twórczość Herberta cechuje się również tym, iż jest ona przesiąknięta filozofią buddyjską. Cykl “Kroniki Diuny” składa się z sześciu tomów, którymi są: “Diuna”, “Mesjasz Diuny”, “Dzieci Diuny”, “Bóg Imperator Diuny”, “Heretycy Diuny” oraz “Kapitularz Diuną”. Frank Herbert zmarł w 1986 roku. Syn Herberta, bazując na notatkach pozostawionych przez swojego ojca, pisze kolejne książki osadzone w niezwykłym Uniwersum Diuny.